منطقه توریستی چالیدره مشهد

از بیست سال پیش تا به امروز مشهد دست خوش بسیاری از تغییرات شده است تا به یک شهر توریستی مبدل گردد. عملیات تبدیل منطقه چالیدره به یک منطقه تفریحی و توریستی در شهر مشهد از سال 1376 توسط آستان قدس رضوی آغاز گردید و مسئولین این منطقه گردشگری با صرف هزینه های زیاد ،این منطقه را گسترش دادند و امکانات رفاهی و توریستی خوبی را در آن تاسیس نمودند و روز به روز بر امکانات تفریحی این مجموعه افزوده میشود. این منطقه تفریحی 160 هکتار ، دارای آب و هوای مطبوع و همچنین موقعیت جغرافیایی و اقتصادی ویژه در شهر مشهد میباشد و وجود امکانات گردشگری متنوع به همراه محیطی آرامش بخش و چشم اندازهایی زیبا این محل به مجموعه ایی توریستی مبلدل کرده است. 

منطقه توریستی چالیدره مشهد

منطقه توریستی چالیدره مشهد

آبشار گرینه مشهد

در شش کیلومتری روستای گرینه در میان دره ای سرسبز به نام باغرود در استان خراسان رضوی آبشار گرینه قرار دارد،رای دسترسی به آبشار از روستای گرینه به سمت شمال حرکت کنید، پس از طی مسافتی در حدود 1.5 کیلومتر در دره رودخانه، به محل انشعاب رودخانه به دو بخش شمالی و شرقی خواهید رسید. ادامه مسیر دره شمالی به آبشار گرینه منتهی می شود. این روستا در 40 کیلومتری شمال شرقی نیشابور در چهارده کیلومتری شمال جاده اصلی (مشهد-نیشابور) و در ضلع شرقی شهر توریستی دورود و شهر زیارتی قدمگاه و در دامنه کوه واقع شده است.

آبشار گرینه مشهد

آب‌انبار باب‌ الحکم مشهد

یکی دیگر از آثار تاریخی که به ثبت رسمی رسیده است این آب انبار واقعه در شهرستان بردسکن، بخش انابد، دهستان صحرا، روستای باب‌الحکم است ، که پیشینه آن به دوره صفوی بر می گردد که شما گردشگران تور مشهد می توانید سری به این روستای تاریخی زده و از این آب انبار دیدن فرمایید.

آب‌انبار باب‌ الحکم مشهد

آرامگاه امامزاده یحیی مشهد

این آرامگاه مربوط به دوره صفویه است که در شهر مشهد می باشد،این آرامگاه در روستای میامی واقع شده و به عنوان یکی از آثار تاریخی ایران ثبت شده است،این روستا در جاده سرخس در 50 کیلومتری مشهد می باشد،که بقعه امام زاده یحیی در یک کیلومتری این روستا و در دامنه کوه قرار دارد ،بنای این آرامگاه در قرن دهم ساخته شده است. آرامگاه ایشان دارای رواق چهار ضلعی و گنبد فیروزه ای دو پوسته ای است.ورودی آن دارای دو مناره زیبا و در سر در آن کتیبه ای سنگی وجود دارد که مربوط به زمان شاه طهماسب صفوی است،با توجه به کتیبه آرامگاه متعلق به فرزندان زید و از نوادگان امام زین العابدین است.

آرامگاه امامزاده یحیی مشهد

آرامگاه امامزاده یحیی مشهد

روستای عنبران مشهد

این روستا در 26 کیلو متری شهر مشهد و یک کیلومتر طرقبه واقع شده است،این روستا به دلیل داشتن طبیعت زیبا و گل ها و گیاهان معطر عنبران نامیده شده است،در این روستا برا رفاه حال مسافران تور مشهد رستوران،کافه و اقامتگاه های متعدد ایجاد شده است.این روستا به دلیل این که از چشم انداز های زیادی برخوردار است یک تفریحگاه مناسب برای کسانی که می خواهند در سفر خود کمی تفریح نمایند بسیار مناسب می باشد و شما می توانید به صورت خانوادگی مدتی را در این محل سپری کنید.

روستای عنبران مشهد

روستای عنبران مشهد